Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

pazar360.net sitesinin sunduğu hizmetlerden faydalanmanız için belirlenen kullanım şartları, platformun güvenilirliği bakımından editörlerimizce yakından takip edilir. Alıcı ve satıcıları buluşturan ilan sitemizde, müşteri güvenliği ve memnuniyeti ön planda tutulur. Sistemde yer alan tüm ilanlar gerçek şahıs ve işletmelerce verilmiş olmakla birlikte, satışa konu ürün veya hizmetin tüm detaylarını doğru ve eksiksiz bir şekilde içermektedir.

Her üyemizin mutlak uymak zorunda olduğu kuralları içeren kullanım şartlarımız, e-Ticaret güvenilirliğinin sağlanması için zorunlu olan kurallar içerir. İlan sitemizde satış ilanını yayımlayan her kullanıcımız bu koşullara uyarak müşteri memnuniyetini sağlamalıdır. Sorumlulukların yerine getirilmemesi halinde ise sözleşmeye aykırılık doğacağından, anlaşmazlıkların çözümü için hukuki yola başvurulacaktır.

Sorumluluklar

Üye firmalarımızın site içerisinde faaliyetleri için uymaları gerekli sorumlulukların yerine getirilmesi tarafımızca talep edilir. Ahlak dışı paylaşımların izin verilmediği sitemizde, üçüncü kişilerin haklarını zedeleyen her türlü paylaşım yasaktır. Bu paylaşımları sonlandırma hakkı Pazar360.net’te bulunurken, yasal yollara başvurma hakkı saklı tutulur.

Üyelerimiz doğru ve gerçek ilanlar girmekle sorumludur. Müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu sitemizde, gerçeği yansıtmayan veya anlatılan niteliklere sahip olmayan ilanlar kaldırılır. E-Ticaret güvenilirliğini zedeleyen bu paylaşımlar hakkında yasal yollara başvurma hakkı saklı tutulur.

Pazar360.net sorumlulukları başında ise teknik arızalar dışında siteden üyelerin sorunsuz bir şekilde faydalanma hakkı gelir. Tersine mühendislik faaliyetlerinin izin verilmediği sitede, üyelerin birbirleri ya da üçüncü kişilerle olan ilişkilerinin sorumluluğu ise kendilerine aittir.

Fikri Mülkiyet Hakları

Fikri mülkiyet haklarının korunması, pazar360.net güvencesi altındadır. Üye firmalarımızın ilan sitemizde yayımladıkları bilgiler hiçbir surette çoğaltılamaz ve başka mecralarda izinsiz kullanılamaz. Aksi bir durumla karşılaşılması halinde ulusal ve uluslararası hukuk gereği yapılması gerekenler için pazar360.net sorumluluklarını yerine getirir.

Gizlilik

Kişisel bilgilerin gizliliği kanunu gereği, üye firmalar site üzerinden kendileri ile iletişime geçen müşterilerin bilgilerini gizli tutmakla sorumludur. Üçüncü kişiler ile bu bilgiler paylaşılamaz ve gizli bilgiler olarak anılır. Bu bilgiler sadece emredici mevzuatlar gereği resmi makamlara açıklama yapılması zorunlu hallerde sadece resmi makamlara açıklanabilir. Aksi durum dışında gizlilik kuralları ihlal edilemez.