Güvenli Alışveriş Sistemi

Güvenli Alışveriş Sistemi

pazar360.net Güvenli Alışveriş Sistemi (GeT) ilan sahibi ve ziyaretçiyi korumak için geliştirilen sistemdir. Alıcılar sistem üzerinden yaptıkları alışverişlerde risk almadan, güvenli alışveriş deneyimini yaşayabilirler. İlan sahibi tarafından belirlenen sürelerde satış işleminin takip edilebilirliğini sağlayan GeT, ürünlerin incelenerek onay verilmesi ile devreye girerek alışveriş güvenliğini garanti altına alır.

Ürün Alırken Güvenli Alışveriş Sistemi Avantajları

Alıcılar için güvenli alışveriş sisteminin avantajları işlem onayı verilmesi ile başlar. Alıcılar, satıcı puanını kontrol ederek siparişlerini verebilir. Her satıcı için zorunlu kılınan kargo takip sistemi bilgilerinin sisteme girilme zorunluluğu ise süreci yakından izlemek isteyen alıcıların gerekli bilgilendirmelere ulaşmasına olanak tanır.

pazar360.net güvencesi ile verilen siparişlerde, alıcıların gerçekleştirdikleri ödemeler güvence altına tutulur. Yapılan alışverişler için kredi kartı kullanılarak yapılabilen ödemeler, Güvenli Alışveriş Sistemi tarafından e-Ticaret havuzunda tutulur. Alıcı teslim aldığı ürünün ilanda belirtilen niteliklere sahip olmaması halinde iptal gerçekleştirerek, parasını iade alabilir.

Alıcıların siparişini onay vermesi ardından ödeme satıcı hesabına aktarılır. Alışveriş tamamlanması ardından isteyen alıcı, sipariş deneyimini paylaşmak için yorum ve puanlama sistemine katılabilir. Farklı ziyaretçilerin deneyimlerinden yararlanması için satıcıya puan verebilen alıcılar, sipariş teslim hızı ve ürün ile ilgili memnuniyet derecesini vereceği puan ile ifade ederek, diğer alıcıları tecrübeleri doğrultusunda yönlendirebilir.

Ürün Satarken Güvenli Alışveriş Sistemi Avantajları

Satıcılar için güvenli alışveriş sisteminin avantajları başında milyonlarca müşteriye ulaşabilme olanağı gelir. Satış hacmini büyütmek için geniş bir pazarı kullanıma sunan pazar360.net, gelirini artırmak isteyen işletmelerin hedeflerine ulaşmasına destek olur.

pazar360.net farkı ile kullanıma sunulan GeT, alıcının olduğu kadar satıcının da yanındadır. Satıcının e-Ticaret deneyimini profesyonel bir mecraya taşıyan sistem, işletmelerin rekabet edebilme gücünü artırır. Alıcıları memnun edici satış gerçekleştiren satıcılar, gerçekleştirdikleri işlem sonucu değerlendirme süzgecinden geçerek yeni alıcılar için tercih edilebilirliğini artırır.

Siparişlerin takip edilebilirliğini kolaylaştıran kargo yönetim sistemi ile satıcılar, teslimat süresini takip ederek yaşanan aksaklıklara müdahale etme fırsatı yakalar. Kullanıcıları memnun etme üzerine geliştirilen sistem ile pazar360.net, satıcıların da işletmelerini büyüterek e-Ticaret pazarında rakiplerinin bir adım önüne geçmelerine yardımcı olur.